Hledání

 
 
 
 
 
 
 
Centrum Bohuslava Martinů
 
 

 

Připraveny jsou pro vás prohlídky Rodné světničky Bohuslava Martinů, Gotického opevnění města Poličky nebo tématické procházky královským věnným městem. K interaktivním  expozicím pro vás máme připraveny speciální programy.

V prostorách barokní radnice se nachází Městská galerie. Ta nabízí expozice věnované výtvarnému umění na Poličsku od gotiky do 19. století až po současné umění spolu s obrazovou galerií rodu Hohenemsů a prohlídkou unikátní radniční kaple sv. Františka Xaverského, která si dodnes v úplnosti dochovala původní výzdobu. A expozici moderního umění na Poličsku 20. století věnované umělcům, kteří se v Poličce a na Poličsku narodili, nebo zde žili, a kteří svým významem překročili hranice regionu.

Navštívit můžete interaktivní hernu s názvem HRÁTNICE aneb hravá radnice, která je prodloužená až do konce září. Od listopadu pak můžete navštívit vánočně laděnou výstavu VÁNOCE Z DEPOZITÁŘE, o věcech z domácnosti, které se však mohou stát muzejním pokladem či výstavu ZIMA NAPŘÍČ VÝTVARNÝM UMĚNÍM, jenž je  průřezem sbírkou výtvarného umění poličského muzea, se spojujícím motivem zimy. Výstava bude rozdělena do tří celků a to Svatá rodina v dílech starých mistrů, Krajináři Vysočiny a Biblické motivy v moderním umění. Za vidění také stojí výstava 14 V POLIČCE 74. umělecký výtvarný salon, který je zaměřen na 14 současných umělců Poličska či výstava prací studentů Fakulty architektury Vysokého učení technického v Brně, kteří se zabývali návrhem projektu bydlení na okraji města Poličky s názvem BYDLENÍ NA HRANĚ MĚSTA A KRAJINY.

Nabídka ke stažení:

PODZIMNÍ NABÍDKA (NE)TRADIČNÍCH TEAMBUILDINGŮ_word

PODZIMNÍ NABÍDKA (NE)TRADIČNÍCH TEAMBUILDINGŮ_pdf

    HRÁTNICE aneb Hravá radnice    

 • do 30. září 2021
 • – hraní pro chytré hlavy i šikovné ruce

Všem, co si rádi hrají, oznamujeme, že se výstavní sály poličské radnice proměnily v jednu velkou interaktivní hernu! Nevěříte? Přijďte se o tom přesvědčit a nudit se rozhodně nebudete!

Čekají na vás skládačky, hlavolamy, kvízy i dovednostní hry všeho druhu. Originální truhlářské exponáty k nám připutovaly z dílny Vlastivědného muzea v Šumperku a slibují zábavu pro malé, větší i velké. Můžete si zahrát například minigolf, kuličky či kuželky. Z dílů postavit lomený oblouk, pyramidu nebo pravěkou nádobu. Trpělivost prověříte při sestavování pohádkového orloje, taktiku u bitvy lodí, spolupráci u balancovníku a vědomosti ze zeměpisu u mapy světa. Herna je doplněna různými aktivitami pro všechny věkové kategorie z výstav našeho muzea.

Dospělí: 60,- Kč; Děti, studenti, důchodci: 30,- Kč; Rodinné vstupné (2 dospělí + děti): 120,- Kč

    74. Umělecký salon: 14 V POLIČCE    

 • 18. 9. – 24. 10. 2021
 • – výstava představí tvorbu 14 umělců Poličska

Letošní salon je zaměřen na díla autorů, kteří se na Poličsku narodili nebo zde žijí, a jejichž tvorba překračuje regionální hranice. Setkávají se zde výtvarně rozmanitá díla autorů několika generací. Někteří ze 14ti výtvarníků svoji tvorbu již představili v minulých ročnících salonu a studenti a žáci tak mohou sledovat jejich výtvarný vývoj a posuny v tvorbě. Zároveň se můžete těšit na seznámení s novými autory, kteří zde vystavují poprvé. Výstava nabízí nejen široké spektrum autorů, ale i zpracovaných témat a použitých výtvarných technik. Název odkazuje na počet umělců, jejichž díla jsou v Poličce vystavena. Jsou to Vojtěch Donát, Pavel Herynek, Magdalena Jílková, Markéta Kolářová, Ivana Machová, Jana Paulíčková Vlčková, Ludmila Pillmayerová , Marek Rejent, Zbyšek Sion, Martin Šmíd, Veronika Šrek Bromová, Jan Štěpánek, Jiří Štourač a Miroslava Zychová.

Dospělí: 60,- Kč; Děti, studenti, důchodci: 30,- Kč; Rodinné vstupné (2 dospělí + děti): 120,- Kč

 

 

    BYDLENÍ NA HRANĚ MĚSTA A KRAJINY     

 • 16. 10. – 14. 11. 2021

Výstava prací studentů Fakulty architektury Vysokého učení technického v Brně, kteří se zabývali návrhem projektu bydlení na okraji města Poličky. Studenti si kladli různé otázky. Jak by měla vypadat výstavba na okraji města a proč předměstí dnešních měst vypadají tak, jak vypadají? Musí tomu tak být? Jaká je alternativa běžnému satelitu? Proč typický Čech touží po rodinném domě? Stavíme smysluplně, či ne? Stavíme řídce, anebo hustě? Využíváme krajinu efektivně? Jaká je odpověď architekta na tyto otázky? Co může architekt nabídnout současným městům a společnosti? Je vůbec možné hledat skrze architekturu dostatečné řešení těchto problémů? Na základě společného uvažování vzniklo několik návrhů, které jsou vystaveny v atriu poličského muzea. Projekt studentky Klarisy Kyselkové získal ocenění pro nejlepší bakalářskou práci vytvořenou na Fakultě architektury VUT v Brně. 

Zdarma.

    VÁNOCE Z DEPOZITÁŘE    

 • 13. 11 2021 – 16. 1. 2022
 • – výstava o věcech darovaných, o jejich prvním životě v domácnosti i druhém životě v muzeu a galerii

Zatímco našinec se o Vánocích těší na věci nové a „dělá jim doma místo“, kurátor v muzeu a galerii čeká, že ho někdo obdaruje předměty starými. A tak přijímá dary a nakupuje sbírky, které dokumentují celkový obraz o slavné i každodenní minulosti Poličky a okolí.

Letošní zimní výstava představí zajímavé předměty, které muzeum získalo v celé jeho dlouhé 140 let trvající historii. V prvním sále pod vánočním stromem najdete něco na sebe, něco do kuchyně, něco na hraní, leccos pro kutily a od kutilů, knížky ke čtení i památky na Bohuslava Martinů atd. Druhá část výstavy bude průřezem sbírkou výtvarného umění poličské galerie se spojujícím motivem zimy, a to ve třech celcích: Svatá rodina v dílech starých mistrů, Krajináři Vysočiny a Biblické motivy v moderním umění. Výstava přiblíží i smysl a poslání muzea, složení sbírkového fondu, život sbírek v depozitářích i na výstavách či rozmanitou práci muzejních pracovníků.

 

    ZIMA NAPŘÍČ VÝTVARNÝM UMĚNÍM    

 • 13. 11 2021 – 16. 1. 2022

Výstava je průřezem sbírkou výtvarného umění poličského muzea, se spojujícím motivem zimy. Výstava bude rozdělena do tří celků a to Svatá rodina v dílech starých mistrů, Krajináři Vysočiny a Biblické motivy v moderním umění. Námět zimy je pro malířství Vysočiny velmi typický. Akademičtí malíři se ztvárňování zákoutí zdejší krajiny a venkova zhostili mistrným způsobem. V nesčetných odstínech zachytili zdejší drsnou krajinu pod příkrovy zmrzlého sněhu, nebo při oblíbeném jarním tání. Jedním z cenných exponátů výstavy bude působivý obraz svaté rodiny s názvem Klanění pastýřů, na kterém lze obdivovat hru světla a stínů typickou pro barokní malířství. Některé z vystavených obrazů znají návštěvníci ze stálé expozice v městské galerii, mnohé naopak spatřují denní světlo na výstavách jen ojediněle.

VSTUPNÉ JE KOMBINACÍ VÝSTAV VÁNOCE  Z DEPOZITÁŘE a ZIMA NAPŘÍČ VÝTVARNÝM UMĚNÍM.

Dospělí: 80,- Kč; Děti, studenti, důchodci: 40,- Kč; Rodinné vstupné (2 dospělí + děti): 160,- Kč

Otevírací doba o vánočních svátcích:

 • 24. 12. 2021 – zavřeno
 • 25. 26. 12. 2021 – otevřeno od 13.00 – 17.00 hodin
 • 27. 12. 2021 – zavřeno
 • 28. 30. 12. 2021 – otevřeno od 13.00 – 17.00 hodin
 • 31. 12. 2021 1. 1. 2022 – zavřeno
 • 2. 1.  2022 – otevřeno od 13.00 – 17.00 hodin

 

 

 
   
ROP NUTS II EU Investice do budoucnosti