Hledání

 
 
 
 
 
 
 
Centrum Bohuslava Martinů
 
 

Restaurátorské práce v Poličce se blíží ke konci, a proto Město Polička připravilo tři akce věnované poličskému morovému sloupu. Těšit se můžete na svěcení mariánského sloupu, představení knihy o restaurování a koncert barokní hudby.

Během jednoho odpoledne se můžete zúčastnit tří zajímavých akcí, věnované jedinečné národní kulturní památce, kterou naleznete na poličském náměstí a kterou zdobí sochy Jiřího Františka Pacáka, uznávaného vrcholně barokního sochaře 17. století.

Celková obnova Mariánského morového sloupu na náměstí v Poličce začala po důkladných přípravách v roce 2015 a náklady od tohoto roku činily 5,5 mil. Kč včetně DPH, z toho téměř 90 % prostředků obdrželo město formou dotací z Ministerstva kultury ČR z Programu regenerace MPR a MPZ,“ informuje tisková mluvčí města Naděžda Šauerová. „Hlavním úkolem letošní pracovní sezóny bylo dokončení všech plánovaných prací, usazení kopií kamenných soch, provést a revidovat plastické a barevné retuše sloupu tak, aby bylo dílo představené opět v harmonickém celku a následně předáno zpět městu,“ dodává.

A proto se v pátek 16. listopadu 2018 můžete těšit od 16.00 hodin na znovu vysvěcení mariánského sloupu na Palackého náměstí. Hosté budou přivítáni fanfárami přímo z radnice.

Dále se pak od 16.30 hodin v přednáškovém sále Centra Bohuslava Martinů uskuteční beseda s restaurátory, zástupci města a dalšími hosty. Autoři představí knihu věnovanou historii, restaurátorskému průzkumu a přípravám oprav poličského mariánského (morového) sloupu. A v 18.00 hodin sál rozezní barokní skladby v podání Dua Spes.

Více informací na www.cbmpolicka.cz

S pozdravem

Alena Zavoralová
Městské muzeum a galerie Polička
Centrum Bohuslava Martinů v Poličce
Tylova 114 572 01 Polička
tel.: +420 461 723 864
www.cbmpolicka.

MOROVÝ SLOUP POLIČKA.jpgROZPRACOVANÁ SOCHA SV. ŠEBESTIÁNA.jpgcz

 
   
ROP NUTS II EU Investice do budoucnosti