Hledání

 
 
 
 
 
 
 
Centrum Bohuslava Martinů
 
 

Už máte program na jarní prázdniny? Přijďte se podívat za námi! Připraveno je hravé odpoledne. Děti se mohou těšit na pohádku O nezbedných kůzlátkách a a vyzkoušet si moderní a stále více oblíbenou techniku Pet-art... Věku se meze nekladou, přijít může každý, kdo bude mít chuť...

V poličském muzeu budete moci popustit uzdu své kreativitě i fantazii, a také se pobavit u pohádky. Vyrábět se bude gotický pohár výtvarnou technikou pet-art, kterou zvládnou i ti nejmenší. „Obyčejná petka. Pro většinu lidí produkt s nízkou životností, který se záhy stane neekologickým odpadem a jenž je v dnešní době všude kolem nás. Nelze se tomu vyhnout, plasty je zahlcen celý svět. Že se jedná sice o praktickou, ale rozhodně ne ekologickou záležitost, ví asi každý. Díky tomu se spoustu lidí aktivně zabývá recyklací tohoto materiálu a jedním z krásných způsobů, jak na to, je vytvářet z pet lahví umění tzv. PET-ART,” říká nadšeně kurátorka akce Mgr. Simona Valachová. „Mimo jiné je dílna přímo v prostoru hravé výstavy Jeden den ve středověku, takže o inspiraci návštěvníci nebudou mít nouzi,“ dodává.

Odpoledne následně zpestří pohádka O nezbedných kůzlátkách v podání místního divadla Jójo. „A o čem naše pohádka bude? O kůzlátkách? O vlkovi? O řemeslech, kdo, kde a s čím pracuje? Že ji znáte? Inu, kdo ví! Kdo by se bál vlka Plka? Tam kam nemá, čenich strká! Pět kůzlátek kozy Józy že jsou hodné dětičky? Neposluchy a rošťáci – věřte tomu lidičky,“ recituje tajemství příběhu Jana Melíková z Divadélka Jójo.

Akce se koná ve středu 6. února 2019 od 13.00 do 16.00 hodin v Centru Bohuslava Martinů v Poličce. Dílna bude otevřená od 13.00 do 14.15 hod., představení divadélka začíná ve 14.30 hod. Cena je 50, - Kč. Součástí této ceny je divadélko, materiál na výtvarnou dílnu a prohlídka interaktivní výstavy o tom, jak se žilo na hradě, v podhradí i na bitevním poli.

 

Chcete prožít onen jeden den ve středověku? Navštivte již zmíněnou výstavu, kde si můžete vše sami vyzkoušet, osahat a očichat. Čeká vás „den“ plný zajímavých aktivit od ranního oblékání až po večerní modlitbu. Děti i hraví dospělí se mohou obléknout do gotického oděvu nebo kroužkované košile, ozdobí se čelenkou se závojem nebo nasadí rytířskou přilbu, potěžkají meče a bijáky, přičichnou si k dobové voňavce a zjistí, jak „voněla“ středověká ulička.

Ač by se mohlo zdát, že je to vše, tak tomu tak není. Děti si mohou také zahrát na zakladatele měst, stát se písařem ve scriptoriu, vyzkoušet si pečetění a náročnou práci iluminátora, vytvořit vlastní mozaiku ve vitrážovém okně, nasednout na koně nebo si zazpívat chvalozpěv s ponocným. A samozřejmě se dozví mnoho zajímavostí z každodenního života ve středověkém městě,“ zakončuje Mgr Simona Valachová.

Více na www.cbmpolicka.cz

KONTAKT:

ALENA ZAVORALOVÁ

Městské muzeum a galerie Polička

Centrum Bohuslava Martinů

Tylova 114

572 01 Polička

Tel.: +420 461 723 855

e-mail: Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!

www.cbmpolicka.cz

 
   
ROP NUTS II EU Investice do budoucnosti