Hledání

 
 
 
 
 
 
 
Centrum Bohuslava Martinů
 
 

Potřebujete zrelaxovat, nadechnout se a dodat energii na cestu k vzdálenému jaru? Přijďte si do poličského muzea připomenout, jak voní slunečný den, potěšit se krajinou prozářenou barvami, zasnít se u mlžných scenérií, jež přímo hladí po duši! Připomíná vám to báseň? Grafiky Ivo Křena jsou poezií!

Městské muzeum a galerie Polička zve na výstavu jedinečného pardubického autora s rodinnými vazbami na Poličku. „Rodiče Ivo Křena pocházeli z Poličky, do domu na ulici E. Beneše jezdil Ivo Křen na prázdniny a později na chalupu.“ vysvětluje kurátor výstavy PhDr. David Junek. Křenovy úchvatné linoryty září barvami, zajímavými tvary a strukturami, které jsou o to působivější ve své velikosti. Náměty jeho tvorby vycházejí ze světa, který nás obklopuje, ale je ztvárněn zcela jedinečným a okouzlujícím způsobem. „Představivost Ivo Křena byla naprosto neuvěřitelná, mnohobarevné linoryty, kde dokázal zkombinovat až 28 barev, vznikly z jedné postupně odrývané tiskové desky. Jde tedy o naprosto unikátní výtvarná díla.“ dodává Junek.

Pro návštěvníky bude připraven tvořivý program, který jim přiblíží tohoto pozoruhodného umělce, jeho vidění světa a výtvarnou techniku, kterou používal.

Vernisáž výstavy IVO KŘEN – grafika jako poezie se uskuteční v neděli 22. ledna 2023 v 16 hodin ve výstavních sálech muzea. Úvodní slovo pronese malířka a grafička Alena Laufrová, která se s autorem znala osobně.

 

Více na www.cbmpolicka.cz

KONTAKT:

SIMONA VALACHOVÁ

Městské muzeum a galerie Polička

Centrum Bohuslava Martinů

Tylova 114

572 01 Polička

Tel.: +420 461 723 855

e-mail: Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!

www.cbmpolicka.cz

                                                      

 
   
ROP NUTS II EU Investice do budoucnosti