Hledání

 
 
 
 
 
 
 
Centrum Bohuslava Martinů
 
 

vceradnes 1vceradnes 1kostky small 1kostky small 1kostky small 1kostky small 1

 

 

1. 2. – 3. 4. 2022, výstavní sál muzea

 

Městské muzeum si připomíná 140. výročí svého trvání. Naši předkové z Musejního spolku Palacký v 80. letech 19. století pořádali první výstavy v tehdejší chlapecké škole. Díky zastupitelům města Poličky se tato budova v Tylově ulici 112 stala v roce 1934 městským muzeem natrvalo.

Už výstava „Vánoce z depozitáře“ ve své muzejní části seznámila návštěvníky s historií muzea a podobou starších stálých expozic. Tato obměněná verze se více zaměří na to, jak jednoduše přiblížit rozmanitou muzejní práci veřejnosti i dětem různého stáří. Dozvíte se o složení sbírkového fondu, jak se pečuje o sbírkové předměty, jaký je život sbírek skrytých v depozitářích i prezentovaných na výstavách.

Pokud nechcete být jen pasívním divákem, budete moci některé činnosti kurátorů vyzkoušet. A na výstavě se můžete zamyslet nad posláním, smyslem a podobou muzea v minulosti, současnosti i budoucnosti.

V ceně vstupenky na výstavu je i návštěva současných stálých expozic.

Covid info: Naše výstavy a expozice tedy nadále můžete navštívit bez kontroly očkování, prodělané nemoci a testů na Covid-19. Prosíme vás však o dodržování vládou stanovených pravidel, které najdete spolu s dalšími informacemi na www.cbmpolicka.cz.

 

 
   
ROP NUTS II EU Investice do budoucnosti