Hledání

 
 
 
 
 
 
 
Centrum Bohuslava Martinů
 
 


Poličské kulturní léto – tak se jmenuje nový projekt, který bude probíhat během července a srpna v Poličce. Je to v podstatě multi-žánrový letní festival – koná se pod širým nebem a zahrnuje v sobě různé druhy kulturního vyžití od hudby, přes promítání filmů až po divadlo.

V průběhu prázdnin tak v Poličce proběhne promítání šestnácti filmů, osm koncertů a sedm divadel pro děti. „Chceme podpořit náš region a umělce z okolí,“ odpovídá ředitel Městské knihovny Polička Jan Jukl,  jeden z organizátorů, na otázku, proč se v programu objevují hlavně regionální kapely jako Nasaďte ski z Poličky nebo svitavský Bigband. „Ze známějších muzikantů se můžete těšit například na Vladimíra Mertu nebo Xaviera Baumaxu.“

Akce Poličského kulturního léta se budou odehrávat pod širým nebem, převážně v nově zrekonstruovaném atriu Centra Bohuslava Martinů. Vstupné je, díky nízkorozpočtovému charakteru celého projektu, spíše symbolické. Koncerty se pohybují kolem padesáti korun, letní kina jsou za čtyřicet. První akcí tohoto léta je promítání akčního dramatu Sherlock Holmes už tento pátek. V sobotu zahraje folk-jazzová kapela Do větru. Další informace o programu Poličského kulturního léta najdete na www.letopolicka.cz.


 
   
ROP NUTS II EU Investice do budoucnosti