Hledání

 
 
 
 
 
 
 
Centrum Bohuslava Martinů
 
 

Přestože muzeum zůstává pro veřejnost uzavřeno, určitě není liduprázdné. Zaměstnanci se nadále starají o svěřené památky i mobiliář. Snaží se pomáhat ostatním šitím roušek a připravují různá bezpečnostní opatření, pro zahájení bezpečné sezóny.

Poličské muzeum bylo stejně jako ostatní památky 13. 3. 2020 uzavřeno dle nařízení vlády, čímž došlo k zásadnímu omezení jeho činnosti. Velkou nepříjemností pro nás bylo ukončení úspěšně probíhajících výstav o počítačových hrách Retrogaming a Tomáš Duchek. Středověk v nás – concept art, které byly hojně vyhledávány počítačovými hráči i počítačovými grafiky,“ uvádí kurátorka akce Mgr. Simona Valachová. „Dalším krokem bylo neotevření nachystané výstavy Ptáci, poslové jara, na kterou se ovšem návštěvníci mohou těšit na jaře příštího roku,“ dodává.

Na druhou stranu muzejníci obratem“vykročili“ za učiteli, žáky i občany Poličky i okolí a ve spolupráci s muzejní etnografkou Mgr. Stanislavou Cafourkovou připravili a digitálně šířili aktivity, které získaly velmi příznivý ohlas nejen v Poličce, ale i ve velmi širokém regionu a na sociálních sítích. Šlo o prezentaci tradic s možností hravých aktivit Neobvyklé Velikonoce tradičně. Jak si je užít spolu i z domu a nezbláznit se!, fotonávod na výrobu tradiční lidové dekorace Vrkoče a další.

„Samozřejmostí pro poličské muzejnice bylo v nejvíce potřebnou chvíli šití roušek, které šly k těm nejpotřebnějším. Pokračovalo zpracovávání a ošetřování sbírek a příprava hlavních magnetů sezóny Imaginárium v Poličce – živá výstava bratří Formanů a jejich přátel i interaktivní výstavy Hravý svět Vlasty Švejdové a znovuotevření rodné světničky Bohuslava Martinů v kostelní věži,“ uvádí ředitel poličského muzea PhDr. David Junek.

 

„Hlavní prioritou je pro nás nyní postarat se o bezpečnost zaměstnanců, ale i návštěvníků. V těchto dnes podnikáme různá opatření od výroby ochranné plexi zástěny na recepci muzea, šití ochranných roušek a štítů, obstarání jednorázových rukavic a dezinfekce pro veřejnost jelikož naše výstavy jsou interaktivní a neposlední řadě dostatek dezinfekčních látek pro pravidelnou péči o expozice a již zmíněné výstavy. Až bude 11. května 2020 muzeum otevřeno, můžeme beze strachu uvítat návštěvníky,“ dodává.  

 

Program muzea naleznete na www.cbmpolicka.cz

Alena Zavoralová  
Městské muzeum a galerie Polička  
Centrum Bohuslava Martinů v Poličce  
Tylova 114 572 01 Polička  
tel.:  +420 461 723 864  
www.cbmpolicka.cz

 


 
   
ROP NUTS II EU Investice do budoucnosti