Hledání

 
 
 
 
 
 
 
Centrum Bohuslava Martinů
 
 

Koncert multižánrové alternativní kapely a divadelní pohádka o námořnících, tak vypadal víkend v poličském muzeu. Na své si přišli dospělí i děti. Atrium praskalo ve švech a vzduchem se nesl smích a dobrá nálada.

V sobotu večer v poličském muzeu zahrála místní kapela Paní věší prádlo, která je rok od roku vyhledávanější a která, jak bylo na koncertě vidět, své posluchače nachází napříč generacemi. V prvních chvílích si koncert nejvíce užívaly malé děti, které se zvesela kroutili v rytmu rockově podaných písní třeba Zděňka Svěráka – Barbora píše z tábora. S obývajícím časem a přibývajícím počtem posluchačů se večer začal rozjíždět a děti vystřídali dospělí. Slyšet jsme mohli české písně, francouzské šansony i německé hitovky a to v podaní vynikající zpěvačky Michaely Mužíkové. Kapela se s námi rozloučila známou písní od kapely Wohnout - Svaz českých bohémů a publikum si poté ještě vytleskalo nesmrtelnou Arnoštovu hitovku z filmu Kouř – Je to fajn! Akce se nám sice trochu protáhla, ale všichni odcházeli spokojení, bylo to fajn, dokonce jsem slyšela, že nejedna rodina, sousedící s budovou muzea si na balkóně vesele zatančila,“ s úsměvem uvádí kurátorka akce Alena Zavoralová. „V neposlední řadě nesmím opomenout poděkovat všem, kteří se podíleli nejen na organizaci akce, ale také stánku s občerstvením,“ dodává.

Neděli odpoledne se pak děti vrátily na pohádku. Utéct si nenechaly hraný příběh s dobrým koncem v podání místního, cestovně, interaktivně zaměřeného Divadla JOJO, se kterým muzeum spolupracuje již několik let. Připravena byla Námořnická pohádka, pomocí které se děti podívaly k moři. Zjistily, jaké bylo prokletí Hubatého Džona a Jednookého Džeka a kam je přenesla Neptunova kouzelná lastura a nejedno překvapení našly v pirátské truhle.  Na své si přišly děti, které se rády baví, poslouchají, tančí a zpívají.

Hravý víkend v poličském muzeu by se nemohl uskutečnit bez podpory akce „Ozvěny festivalů České inspirace – Litomyšlské Toulovcovy prázdninové pátky.

 

 

KONTAKT:

ALENA ZAVORALOVÁ

Městské muzeum a galerie Polička

Centrum Bohuslava Martinů

Tylova 114

572 01 Polička

Tel.: +420 461 723 855

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

www.cbmpolicka.cz

 
   
ROP NUTS II EU Investice do budoucnosti