Hledání

 
 
 
 
 
 
 
Centrum Bohuslava Martinů
 
 

 Může chytit kapr blechy? Má bolen nějaké bolení? Jak dlouhý je jepičí život? Půjčí vám vodní beruška svoji tečku? Rybník je místo, kde se to pozoruhodnostmi jen hemží! A ten muzejní bude navíc plný různorodých aktivit! Máte-li rádi přírodu a zejména tu kolem rybníků, zavítejte na výstavu Rybník … místo, kde to žije!, která bude zahájena 23. října 2022 a potrvá až do konce roku.

 „Dominantou výstavy budou dvě dioramata, tedy scény navozující dojem skutečnosti. První seznámí návštěvníka s pestrou faunou a florou ekosystému rybník a druhá bude představovat výlov rybníku. Kromě množství informací a zajímavostí z historie rybníků na Poličsku vás výstava seznámí také se vznikem rybníku samého, jeho funkcí a významem v krajině.“ uvádí kurátorka výstavy Mgr. Simona Valachová.

Pestrý svět pod i nad hladinou rybníků a přírodu v jejich blízkém okolí prozkoumají návštěvníci také v rámci různorodých aktivit. „Nejmenší živočichy si prohlédnete v mikroskopu. Zajímavé bude pozorování makrozoobentosu, přesněji larev chrostíků, kteří si staví na těle ochranné schránky, a jsou viditelní pouhým okem. Čeká na vás poznávačka nebo rybí bingo, výtvarné koutky i sluchové hádanky!“ dodává kurátorka výstavy.

Část výstavy bude věnovaná rybářům, a to nejen jejich aktivitám v rovině sportovního rybolovu, ale i jejich roli správců a hospodářů vodních ploch. Atmosféru doladí fotografie Evy Křivkové, která mapuje celoroční život a činnost místních rybářů.

Vernisáž se uskuteční v neděli 23. října v 16 hodin v muzeu. O vodním světě poutavě pohovoří biolog Mgr. Jakub Vrána a za RS Vysočina Polička vystoupí hospodář Jaroslav Martinů. Těšit se můžete i na závod žabek druhu „ORIGAMI“ a tvoření.

Výstava vznikla ve spolupráci s Regionálním muzeem v Chrudimi.

 

KONTAKT:

SIMONA VALACHOVÁ

Městské muzeum a galerie Polička

Centrum Bohuslava Martinů

Tylova 114

572 01 Polička

Tel.: +420 461 723 855

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

www.cbmpolicka.cz

 
   
ROP NUTS II EU Investice do budoucnosti