Hledání

 
 
 
 
 
 
 
Centrum Bohuslava Martinů
 
 

Nabídka kulturních aktivit pro seniory

S ohledem na situaci spojenou s COVID-19 jsou prostory muzea PRAVIDELNĚ DEZINFIKOVÁNY a je zajištěn bezpečný provoz.

 

Polička je místem zábavy i vzdělání a tím pravým městem, kam můžete přijet na zajímavý celodenní výlet. Neváhejte a přijďte k nám načerpat vědomosti, zážitky a aktivní formou strávit svůj čas s rodinou či přáteli.

 

Muzeum vám nabízí prohlídky největších atraktivit královského věnného města Poličky od gotického opevnění města – nejzachovalejší fortifikace ve střední Evropě, po rodnou světničku Bohuslava Martinů ve věži kostela sv. Jakuba, jež je současně vyhlídkovým místem s širokým rozhledem do okolí. Dále nabízí tematické procházky historickým jádrem města i jeho moderní částí, návštěvu expozice věnované významnému poličskému rodákovi a hudebnímu skladateli Bohuslavu Martinů a interaktivně pojaté expozice o historii města. Své nově nabyté znalosti si můžete procvičit v lavicích školní třídy, kde se učil i malý Bohuslav.

V prostorách barokní radnice se nachází Městská galerie. Ta nabízí expozice věnované výtvarnému umění na Poličsku od gotiky do 19. století až po současné umění spolu s obrazovou galerií rodu Hohenemsů a prohlídkou unikátní radniční kaple sv. Františka Xaverského, která si dodnes v úplnosti dochovala původní výzdobu. A expozici moderního umění na Poličsku 20. století věnované umělcům, kteří se v Poličce a na Poličsku narodili, nebo zde žili, a kteří svým významem překročili hranice regionu.

Navštívit můžete také výstavu IMAGINÁRIUM v Poličce aneb ŽIVÁ VÝSTAVA DIVADLA BRATŘÍ FORMANŮ A JEJICH PŘÁTEL, je živou a okouzlující výstavou Divadla bratří Formanů a jejich přátel. Do muzea v Poličce doputovalo přes nemálo českých měst, dánský Silkeborg, italské Trani a Paříž. Výstava HRAVÝ SVĚT VLASTY ŠVEJDOVÉ vám představí tvorbu známé ilustrátorky, malířky a autorky řady dětských knih.

Součástí muzea je i prostorná zahrada, kde si můžete odpočinout a zažívat si čerstvě nabyté vědomosti a zážitky...

VĚTŠÍ SKUPINY JE NUTNO OBJEDNAT TELEFONICKY PŘEDEM A DLE AKTUÁLNÍCH VLÁDNÍCH NAŘÍZENÍ, a to v zájmu vaší spokojenosti. Prohlídku vám můžeme sestavit podle vašich potřeb a možností.

 

 

 

 

Nabídka ke stažení zde:

 

 
   
ROP NUTS II EU Investice do budoucnosti