Hledání

 
 
 
 
 
 
 
Centrum Bohuslava Martinů
 
 

Nabídka kulturních aktivit pro seniory

Polička je místem zábavy i vzdělání a tím pravým městem, kam můžete přijet na zajímavý celodenní výlet. Neváhejte a přijďte k nám načerpat vědomosti, zážitky a aktivní formou strávit svůj čas s rodinou či přáteli.

Muzeum vám nabízí prohlídky největších atraktivit královského věnného města Poličky od gotického opevnění města – nejzachovalejší fortifikace ve střední Evropě – po rodnou světničku Bohuslava Martinů ve věži kostela sv. Jakuba, jež je současně vyhlídkovým místem s širokým rozhledem do okolí. S průvodcem z muzea můžete vyrazit na procházku historickým jádrem města i jeho moderními částmi. Na Vaši návštěvu čekají expozice věnované významnému poličskému rodákovi a hudebnímu skladateli Bohuslavu Martinů a interaktivně pojaté expozice o historii města. Své nově nabyté znalosti si můžete procvičit v lavicích školní třídy, kde se učil i malý Bohuslav.

V prostorách barokní radnice se nachází Městská galerie. Ta nabízí expozice věnované výtvarnému umění na Poličsku od gotiky až po současné umění. Prohlédnout si můžete obrazovou galerii rodu Hohenemsů a unikátní radniční kapli sv. Františka Xaverského, která si dodnes v úplnosti dochovala původní výzdobu. Expozice moderního umění na Poličsku je věnována umělcům, kteří se v Poličce a na Poličsku narodili, nebo zde žili, a kteří svým významem překročili hranice regionu.

Navštívit můžete také sezónní výstavy, kde si každý najde to své!

Zavzpomínejte na dětství. Měli jste poličku plnou her? Byly na ní hry se silným příběhem nebo jste raději louskali logické oříšky? Na výstavě POLIČKA PLNÁ HER … deskové a společenské hry pro všechny! najdete od každého něco. Čekají na vás hry nové, ale i léty prověřené, hry pro celou partu i pro jednotlivce, pro malé i větší, hry klasické i moderní. Zavzpomínáte na retrohry, potěžkáte nejtěžší deskovku a vyzkoušíte si hru nejrychleji zahranou!  A pozor! PEKelně SE SOustřeďte! Od prvního pexesa, kde hráči hledali shodné postavy z oblíbených mayovek, uplynulo už více než 57 let! Od té doby vzniklo pexeso všech možných podob a rozmanitých témat. Prohlédněte si, zahrajte si ty nejzajímavější z nich – je libo klasické obrázkové nebo třeba sluchové či hmatové? Nejen ty najdete na výstavě PEXESO … český fenomén! Za vidění stojí také interaktivní výstava – VÝSTAVIŠTĚ PRO SVIŠTĚ ilustrátorky Venduly Hegerové, jejíž práce zdobí knihy pro děti, ale také grafomotorické, logopedické a jiné vzdělávací materiály, karetní a deskové hry a časopis pro děti PUNTÍK.

Součástí muzea je i prostorná zahrada, kde si můžete odpočinout a zažívat si čerstvě nabyté vědomosti a zážitky...

    nabídka ke stažení:    

KULTURNÍ AKTIVITY pro seniory_SEZÓNA 2022 WORD

KULTURNÍ AKTIVITY pro seniory_SEZÓNA 2022 PDF

 

 
   
ROP NUTS II EU Investice do budoucnosti